Trápi vás vysunutá platnička? Zbavte sa bolesti!

Počas každodenného života, nás môžu stretnúť všelijaké choroby a problémy s našim telom. Veľa starších ľudí trápi jedna zásadná vec a to bolesť chrbta. Táto bolesť vie byť poriadne ostrá a dokáže vás v množstve vecí obmedziť. Ako sa tejto bolesti zbaviť? Bolesť chrbta spôsobuje niekoľko príčin. Liečba je pri rôznych príčinách iná. Bolesťami chrbta trpí množstvo ľudí a je celkom ťažké sa tejto bolesti zbaviť. Ako sa, dá bolestiam chrbta predísť a ako sa správne liečiť?

Ako sa zbaviť boľavého chrbta?

Základom zistenia príčiny boľavého chrbta je správna diagnostika. Bez nej si veľmi nepomôžete, keď tak len na chvíľu. Preto je dobré zistiť, o aký problém v oblasti chrbtice ide pred tým, než začnete s liečbou. Množstvo prípadov bolesti chrbta je kvôli vysunutej platničke. Vysunutá platnička tlačí na nerv a vy tak pociťujete ostrú bolesť, ktorá je veľmi nepríjemná. Na začiatok viete vyskúšať bežné liečebné metódy, cvičenia, alebo rôzne pomôcky. Ak vám však nič z tohto nepomôže, je veľmi pravdepodobné, že budete musieť podstúpiť operáciu. Vybrať si viete medzi otvorenou operáciou chrbtice, ale momentálne sa stáva populárnejšia a výhodnejšia laserová operácia, keďže je k telu šetrná a rekonvalescencia netrvá dlhé mesiace. Operácie väčšinou prinášajú úspech a úľavu od bolesti. Niekedy je potrebné navštíviť rehabilitácie, pre správne zotavenie po operácií.

Ako predísť bolestiam chrbta?

Predísť bolesti chrbta sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je napríklad také vystieranie sa. Správne držanie tela počas chôdze, alebo sedenia vie zaručiť menšiu šancu na bolesť chrbta. Naopak ak budete chodiť zhrbený môže sa vám po čase stať, že vás začne chrbát bolieť. Ďalším dobrým riešením je cvičenie. Tým si viete zaručiť správne držanie tela a nabrať svaly v oblasti chrbta a hrudníka. Tento spôsob vie rovnako znížiť šancu na bolesť chrbta. Nečakajte a zbavte sa boľavého chrbta aj vy!

Publikované: 19. 09. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská