Študentský život je dnes veľmi skúpy na čas – čo robiť, keď nestíhate diplomku?

Málokto dnes študuje vysokú školu bez toho, aby niekde nebrigádničil, neprivyrábal si na štúdium a študentský život, nesnažil sa ešte pred ukončením štúdia získať dostatok praxe, či sa už behom neho uchytiť na nejakom dobrom mieste. Prednášky vo vyšších ročníkoch často z časových dôvodov vynechávame, navštevujeme len povinné cvičenia a semináre. A nájsť si čas na diplomku, to býva skutočne oriešok. Najprv máme na diplomovú prácu hodne času. A tak miesto toho, aby nám hneď od začiatku pribúdali prvé stránky práce, premýšľame, plánuje, zhromažďujeme literatúru, ale vlastne sa nikam neposúvame. Niekto si dokonca nenájde čas ani na to, aby si podklady k diplomovej práci takto predpripravil. Keď nás už potom tlačí čas, hľadáme na poslednú chvíľu rýchlu pomoc.

Zapojte rodinu a priateľov

Keď horí, môžete do prípravy diplomovej práce zapojiť rodinu, dobrých priateľov či partnera (partnerku). Výhodou je, že to nič nestojí. Nevýhodou, že len ťažko vo svojom okolí nájdete niekoho, kto vášmu oboru skutočne rozumie, alebo je ochotný sa do neho narýchlo „ponoriť“. Taktiež, keď niekto robí zadarmo, nerobí to príliš efektívne. Môže sa stať, že sa dostanete do situácie, kedy vás toto „rýchle“ riešenie vo výsledku ešte viac spomalí.

Pomôžte si profesionálnymi službami

Vytvoriť diplomovú prácu a stanoviť závery z problému, ktorý rieši, je samozrejme na vás. Ale využiť možnosť externej profesionálnej prípravy podkladov pre diplomovú prácu nám dokáže získať čas, ktorý nemáme. Naštudovať potrebnú literatúru a dať dohromady písomné podklady, ktoré sa stanú súčasťou záverečnej práce, môže za vás aj platený externista. Za tieto práce niečo zaplatíte, ale nejde o závratné čiastky. Pokiaľ vy naviac kvôli tejto pomoci môžete ďalej chodiť vedľa štúdia do práce a nemusíte sa zárobku vzdať z dôvodu nutnosti na sto percent pracovať na diplomovej práci, investícia sa určite vyplatí.

Podklady pre záverečné práce na kľúč

Služba epodklady.sk vám sprostredkuje spracovanie podkladov pre bakalársku aj diplomovú prácu. Súčasne pre prácu atestačnú, rigoróznu, dizertačnú, habilitačnú aj MBA. Ceny sa pohybujú od 8 do 12 € za normostranu podľa typu práce. Napríklad za diplomovú prácu je to 10 € / NS. Pokiaľ potrebujete spracovať záverečnú prácu v anglickom jazyku, sú ceny od 15 do 20 € za normostranu. TIP: Ak vám horí diplomová práca, viete, kam sa o profesionálnu pomoc obrátiť.

Profesionálna korektúra je dôležitá

Každá záverečná práca potrebuje korektúru. Nezabudnite, že zhoršené hodnotenie diplomovej práce môžete dostať aj z dôvodu chýb v práci. Preto si vždy nechajte svoju záverečnú prácu skontrolovať profesionálnym korektorom. Epodklady.sk ponúkajú aj túto službu. Objednať si máte možnosť korektúru práce v slovenskom jazyku aj v anglickom jazyku. Ceny slovenských korektúr sú 2,5 € za normostranu, ceny korektúry anglických textov 5 € za normostranu.

Publikované: 16. 04. 2019

Kategória: Lifestyle

Autor: Jarmila Zábranská