Potrebujete kvalitný toner, ktorý má špeciálne označenie? Nie je problém

Tlačiareň je zariadením, ktoré je v mnohých prípadoch takmer nenahraditeľné, ale len do okamihu, než vám nevypovie službu, najčastejšou príčinou je to, že sa minul toner. Ako budete potom postupovať? Mnoho firiem vyrába tonery a existujú rôzne typy tohto farbiva. Líšia sa cenou, zložením a inými vlastnosťami. Dobrý toner umožňuje poskytnúť vysokokvalitnú tlač a predlžuje životnosť kazety.

Typy tonerov

Na výber máte niekoľko možností, no najčastejšie sú to tieto dve:

Originálny toner

Vyrobené sú spoločnosťami, ktoré sa špecializujú na výrobu samotných tlačiarní a dodávok k nim. Často je to ale jedno z najdrahších riešení, ktoré si všetci dovoliť samozrejme nemôžu. Preto je tu ešte jedno riešenie.

Kompatibilný toner

Vyrábajú a produkujú ich na trh spoločnosti, ktoré nie sú priamo výrobcami tlačiarenských zariadení. Hlavnou výhodou je - univerzálnosť, t.j. takýto farbiaci materiál môže byť poskytnutý akoukoľvek náplňou. Tlačiarne majú ale často svoje špecifické označenia, preto je si dobré nájsť takú spoločnosť, ktorá disponuje naozaj všetkými značkami, z ktorých vám napríklad bez najmenších problémov ponúkne toner Q2612A alebo iný.

Ako toner ovplyvňuje kvalitu tlače

Ak používate len výrobky z prvých dvoch kategórií, k zmene kvality tlače nedôjde. Presnejšie, rozdiely môžu byť, ale nie sú viditeľné pre priemerného používateľa. Profesionál by ich už objaviť mohol, ale záruka je zaistená v oboch prípadoch. Takže ak si chcete kúpiť cartridge HP 301, určite ho v dobrom e-shope nájdete. Použitie kompatibilného tonera má svoje výhody. Náklady na takéto výrobky sú oveľa nižšie ako náklady na tie pôvodné. Dostanete sa k nim v priebehu jedného dňa a vaša tlač tak už nie je viac obmedzená. Takže si pokojne tú svoju náplň alebo toner môžete už začať hľadať aj do zásoby.

Publikované: 28. 03. 2018 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská