Na podlahe v detskej izbe záleží

Podlahy v našich bytoch sa v posledných rokoch zmenili. Koberce nahradili tvrdé podlahy, obvykle plávajúce laminátové. Sú veľmi praktické, vypadajú efektne a jednoducho sa udržujú. Lenže sú tým najvhodnejším aj do detskej izby?

Podlaha v detskej sa musí prispôsobiť potrebám našich detí

Detské izby sú kráľovstvom našich detí. Našim ratolestiam slúžia ako športovisko, miesto pre všemožné kreatívne činnosti aj hry. Deťom však zbytočne zaplníte izbu nábytkom. Priestor si tak či tak pretvoria k obrazu svojmu a voľná podlaha je pre nich ideálne miesto pre veľké množstvo aktivít. Často si detskú izbu pretvoria na ihrisko. Je zbytočné a chybné im v tom brániť. Ale pripravte sa na to. Podlahu detskej izby je vhodné zvukovo odizolovať. V rodinnom dome nebudete mať pocit, že vám čoskoro spadne na hlavu strop, v bytoch zas takto dobre odizolovaná podlaha udrží lepšie vzťahy so susedmi. Dobrým riešením sú korkové podlahy. Jedná sa o podlahy s laminátovým povrchom, ale s jadrom z korku. Vďaka tomu ide o tiché a súčasne ekologické podlahy. Sú veľmi odolné a naviac ponúkajú aj dobrú tepelnú izoláciu, čo opäť práve v detskej izbe oceníme. Veď deti milujú odpočívať na každom voľnom kúsku podlahy. Smelo urobte v detskej izbe podlahové kúrenie. Korkové podlahy sú pre jeho inštaláciu veľmi vhodné.

Do detskej izby patria aj koberce

Nemusí ísť o koberce v metráži. Ideálne koberce do detskej nie sú len estetickým prvkom. Deťom poskytujú miesto pre odpočinok aj hru. Najviac vtedy, ak ide o tematické hracie koberce. Vďaka kobercu sa izba našich detí môže premeniť na mesto plné ulíc, na rozprávkovú krajinu so zámkom, či na farmu. Detská izba znesie dokonca aj viac kobercov. Tie dekoračné a tie, ktoré bude dieťa používať ako hraciu podložku. Je možné ich tiež schovávať či meniť podľa toho, aká hra je u vašich detí práve v kurze. Veľkým hitom sú trebárs koberce TORINO KIDS. Kúpite ich v e-shope Jutex.sk, ktorý ponúka aj korkové laminátové podlahy a ďalšie podlahoviny, tapety, či bytový textil.

Publikované: 27. 11. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská