Sprievodca, ako si vybrať perfektnú rohovú súpravu s funkciou spánku pre interiér

V dnešnej modernej dobe sú rohové sedacie súpravy veľmi obľúbené. Dokonale sa prispôsobia vášmu interiéru a celej miestnosti dodajú šarm. Rohová sedačka spĺňa nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu, a to v plnej miere. Začnite tráviť svoj voľný čas s rodinou a priateľmi na rohovej sedacej súprave. Tá sa svojou kvalitou postará o dokonalý komfort. Rohová sedacia súprava je ideálna voľba do každého príbytku. Ušetrí množstvo priestoru a ponúka možnosť uložiť si do nej rôzne veci. Podľa čoho ju vyberať a aké sú jej benefity?

Tvar sedačky – L alebo U?

Vo všeobecnosti sa rohové sedačky rozdeľujú podľa tvaru L alebo U. Sedacie súpravy v tvare U sú vhodné do väčších interiérov, keďže zaberú podstatne viac priestoru. Ich výhodou však je množstvo miesta na sedenie, ktoré sa každému s istotou ujde. Rohové sedacie súpravy v tvare L si nájdu svoje miesto aj v menšom interiéri, kde dokonale zapadnú. Pri výbere tvaru sedačky tak platí, že záleží na potrebách, veľkosti a typu vášho interiéru.

Mäkkosť sedačky a operadla

Rohová sedačka je ideálna voľba aj v prípade, že ju chcete využívať na spánok. V takejto situácii odporúčame pružiny Bonell, ktoré obsahujú väčšiu tvrdosť. Práve to má priaznivé účinky na kvalitu spánku. Výhodnejšie na sedenie a relaxáciu sú však vlnové pružiny. Výber je tak len na vás a predovšetkým podľa vašich potrieb.

Aké funkcie má rohová sedačka?

Rohové sedacie súpravy očaria najmä svojimi funkciami, ktorých vôbec nie je málo. Sedacia súprava má nastaviteľné opierky hlavy, funkciu predĺženia sedadla, a tiež vstavané audio. To umožňuje dokonalé prispôsobenie sa telu, čo podporuje relaxáciu. Článok bol vytvorený s podporou a inšpiráciou v obchode s nábytkom: https://www.nabytok-bogart.sk/.

Publikované: 25. 05. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská