To najdôležitejšie zariadenie pre kvalitnú reklamu

Reklama má mnoho tvárí. Na výrobu reklamných predmetov, potlače a plagátov sa používajú špeciálne prístroje. V nasledujúcom článku sa pozrieme na dva z nich. Poradíme vám tiež, na čo prihliadať pri ich výbere.

Rezacie plotre

Rezacie plotre slúžia na orez kontúr pri tlači plagátov, výrobe samolepiek či výrez do farebných fólií, gumy, plastov ale aj iných pevných materiálov. Rezacie plotre orežú vložený materiál podľa vopred stanovených požiadaviek. Sú vybavené optickým zariadením. Vďaka nemu vedia prečítať orezové značky na pripravenej grafike. Špeciálny rezací ploter oreže podľa orezových značiek grafiku na požadovaný tvar a veľkosť.

Softvér rezacích plotrov

Rezacie plotre využívajú na presné orezanie vlastný softvér. Softvér rozoznáva značky orezu. Vďaka nemu tiež môžete nastaviť uhol rezu, jeho mieru a iné hodnoty. Vyrezaný tvar tak bude do každého detailu napĺňať vaše očakávania. Softvér rezacieho plotra zaručuje jednoduché ovládanie a kvalitu výsledku.

Ako vybrať rezací ploter

Vyberajte taký rezací ploter, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Pri výbere potrebujete vedieť, aké veľké formáty budete potrebovať orezávať. Druhým kritériom je druh orezávaného materiálu. Ďalej potrebujete zvážiť množstvo ponúkaných funkcií a zložitosť ovládania.

Potlač hrnčekov

Na potlač hrnčekov sa používa termolis na hrnčeky. Potlač hrnčekov sa v termolise vykonáva sublimáciou alebo termotransférovou metódou. Na trhu nájdete rôzne termolisy na potrebnú potlač hrnčekov. Ponúkajú možnosť potlače predmetov rôznych rozmerov. Môžete si tiež nastaviť požadovaný čas aj teplotu. Vyberajte kvalitný temolis so stabilnou konštrukciou a nepriľnavým povrchom. Výhodou je tiež led panel s ukazovateľom aktuálnej teploty a alarm upozorňujúci na dokončenie potlače hrnčeka.

Publikované: 23. 10. 2018

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská