Vyberáme podlahu do kúpeľne

Pri výbere podlahovej krytiny v kúpeľni by ste mali byť oveľa praktickejší, ako pri výbere podlahy v ktorejkoľvek inej miestnosti. Podlaha v kúpeľni musí byť odolná, hygienická a aspoň z väčšej časti vodotesná, aby sa obmedzila pravdepodobnosť vzniku plesní a vlhkosti. Musí byť tiež bezpečná, aby nehrozilo riziko pošmyknutia. Zlý výber materiálu alebo dizajnu môže zároveň zničiť celý priestor. Podlaha je základným materiálom, ktorý pomôže vytvoriť atmosféru priestoru. Pri výbere kúpeľňovej podlahy, je potrebné vziať do úvahy množstvo faktorov, v neposlednom rade to ako spojiť formu a funkciu. Ak chcete svoju podlahu zvýrazniť, vzorovaná dlažba môže byť dobrou voľbou. Ale ak sa rozhodnete zvýrazniť steny dizajnérskymi kachličkami, podlaha by mala byť jemnejšia. V tomto prípade je vhodný drevený dizajn vinylu alebo dlaždíc.

Myslite na praktickosť a bezpečnosť

Pri výbere podlahy do kúpeľne sa zamerajte na tri hlavné požiadavky: protišmyková odolnosť, trvanlivosť a jednoduché čistenie. Jedným z kľúčových faktorov, na ktorý treba myslieť, je výber protišmykovej podlahy, pretože mokré podlahy v kúpeľniach môžu byť nebezpečné. Pri výbere tej najlepšej podlahy pre vašu kúpeľňu je potrebné zvážiť veľa praktických vecí. Kvôli vode a vlhkosti je najdôležitejšie zabezpečiť, aby materiály, ktoré si vyberiete, boli úplne vodotesné. Podlahové krytiny, ktoré sa ľahko čistia, vám prinesie úžitok aj z dlhodobého hľadiska. Aj keď nemožno poprieť, že dlaždice sú krásnou voľbou pre podlahu v kúpeľni, ale nastáva tu problém udržať línie škárovacej hmoty pekné a udržiavané. Mali by ste tiež dôkladne zvážiť podlahy, ktoré nezmenia farbu, keď prídu do kontaktu s čistiacimi roztokmi.

Dizajn

Ak chcete, aby podlaha v kúpeľni pôsobila viac prirodzeným a autentickým dojmom, vyberte si textúrovaný vinyl alebo porcelán s textúrou dreva. Podobne, ak sa chcete zamerať na moderný a luxusný vzhľad, prírodný kameň a betón môžu byť práve to, čo hľadáte. Vinylová podlaha do kúpeľne je vo všeobecnosti najlacnejšia zo všetkých dlaždíc, zatiaľ čo mramor alebo iné druhy kameňa by vám mohli úplne nabúrať rozpočet, ak vopred nezohľadníte všetky náklady na prácu. Zostavte si vopred rozpočet, aby ste zistili, či sa vám do neho zmestí lacný vinyl alebo siahnete po drahších materiáloch. Kúpeľňové koberce sú skvelým spôsobom, ako dodať studeným, tvrdým kúpeľňovým podlahám jemný dotyk, ako aj dodať osobitosť priestorom, ktoré sú považované za čisto funkčné. Koberce fungujú obzvlášť dobre vo väčších kúpeľniach s rozsiahlymi podlahovými plochami. Vďaka kobercom pôsobia útulnejšie a príjemnejšie.

Publikované: 11. 05. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská

Štítky: aku podlahu do kupelne | najlepšia podlaha do kupelne | podlaha do kupelne