Inšpirácie pre zariaďovanie detskej izby

Zariaďovať, dekorovať či rôznymi spôsobmi renovovať priestory detskej izby prináša spomedzi všetkých miestností v dome azda tú najväčšiu radosť. Hlavným cieľom je vytvoriť priestor, v ktorom sa dieťatko bude cítiť príjemne a bezpečne zároveň. Máte už predošlú skúsenosť so zariaďovaním tejto izbičky, prerábate ju a modernizujete alebo sa na túto krásnu činnosť chystáte po prvýkrát a vytvárate úplne nový priestor pre detské sny a hry drobčeka?

Lampička je základ pocitu bezpečia

Vo svete dospelákov nie je tma, ktorá ovládne každú noc priestor spálne žiadnou vedou. Pre našich najmenších však môže častokrát predstavovať dôvod k strachu a pocitu nebezpečia. S týmto problémom si hravo poradí lampička. Či už pri posteli na nočnom stolíku alebo pripevnená na stene, jednoznačne sa postará o pocit bezpečia a ničím-nerušené sny. Úlohu detskej lampy môžu prakticky zastúpiť aj jemne žiariace svetielka, ktoré nepôsobia počas noci rušivo na okennom parapete, či zavesené na leme okien.

Baldachýn si zaslúži každá princezná

Rozprávkové závesy princezien nad posteľou v kráľovskej komnate, o ktorých sníva nejedno malé dievčatko, môžu byť súčasťou každej izbičky. Baldachýn patrí medzi interiérové doplnky, ktoré sú nenáročné na inštaláciu i na finančnú investíciu, a zároveň vytvoria v detskej izbičke rozprávkové kúzlo.

Tapety dizajnovo ovládnu každú izbu

Či už zariaďujete obývací priestor pre chlapčeka alebo dievčatko, dilemu nad farbou stien hravo za váš vyriešia tapety alebo nálepky na stenu! Aktuálna ponuka obchodov je plná rozmanitých dizajnov, ktoré výnimočne odlíšia steny detskej izby od ostatných v domácnosti. Na záver nemožno zabudnúť na dôležitý bytový doplnok, ktorý je v súčasnosti takmer nevyhnutnosťou zariaďovania izieb, a to na koberce do detskej izbičky. Pri výbere kobercov treba dbať na pohodlnosť a kvalitu materiálu, pretože je viac než pravdepodobné, že na ňom drobčekovia strávia počas hier kopec času. Tým najdôležitejším, čo vytvorí dokonalý priestor izbičky pre dieťa je však zaručene láska, s ktorou detskú izbu budete zariaďovať. A vedzte, že tá bude vždy dokonale ladiť s akýmkoľvek zariadením, farbami, tapetami či nábytkom.

Publikované: 27. 05. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská