Zinok a jeho zdravotné benefity: Na čo je dobrý?

Zinok patrí medzi kľúčové minerály, ktoré je potrebné do tela pravidelne dopĺňať. Má viacero výhod, ktoré ovplyvňujú funkcie v ľudskom tele. Je jednoducho nevyhnutný pre správne fungovanie organizmu.

O zinku je však známe, že človek si ho nedokáže sám vyrobiť. Musí ho jednoducho získať z potravy alebo doplnkov výživy. Samozrejme, tých sa v súčasnej dobe vyrába viacero a preto vybrať si ten správny je pomerne náročné. My odporúčame Allicor speciál, od výrobcu Naturvita. Tento doplnok výživy obsahuje cesnakovú sušinu, ktorá zabezpečuje zachovanie všetkých dôležitých pôvodných látok nachádzajúcich sa v čerstvom cesnaku. Allicor speciál obsahuje aj zinok a ďalšie vitamíny, ktoré zabezpečujú spektrum benefitov. Aké konkrétne benefity prináša zinok?

Posilňuje imunitný systém

Veľkou výhodou zinku je skutočnosť, že dokáže podporiť imunitný systém. Je totiž známe, že podporuje práve bunky, ktoré sa starajú o imunitný systém. Zinok tak bráni vzniku infekcií a iných ochorení, ktoré ohrozujú zdravie človeka. Preto sa odporúča tento minerál prijímať dlhodobo a pravidelne. Vyhnúť sa tak môžete mnohým ochoreniam v ľudskom tele.

Účinný detox tela

Zinok má silné antioxidačné vlastnosti. Čo to však v praxi znamená? Jeho úlohou je chrániť bunky pred poškodením, ktoré je častokrát spôsobené práve voľnými radikálmi. Tie sú okolo nás každodenne. Detoxikácia tak slúži aj na odstránenie toxínov a odpadových látok z tela.

Zlepšuje stav pleti

Pravdepodobne ste už neraz počuli, že zinok je veľmi účinný, čo sa týka podpory stavu pleti. Má účinné hojivé účinky a zároveň aj protizápalové vlastnosti. Pomáha tak pri liečbe akné a iných ochoreniach kože.

Vedeli ste o tom, že zinok dokáže regulovať hladinu cukru v krvi? Práve vďaka tomu slúži aj ako prevencia voči vzniku cukrovky.


Publikované: 14. 09. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská