Nadčasový interiérový dizajn: Krémová farba vás len tak ľahko neomrzí

Premýšľate o rekonštrukcii alebo renovácii interiéru? Pri zvažovaní nábytku, podlahových krytín a v neposlednom rade farieb mnohokrát vyhráva vďaka pádnym dôvodom nadčasovosť. Neutrálne farby a alternatívy, ktoré nevychádzajú z módy, sú totiž skvelou voľbou a v kombinácii so správnymi dekoráciami dokážu interiéru predať skutočnú hĺbku. Medzi nadčasovú voľbu bez pochýb patrí aj krémová farba a jej odtiene.

50 podtónov krémovej farby

Vanilka. S jemným žltým, ružovým alebo sivým odleskom. Môže mať oranžové podtóny. Môže pôsobiť teplým dojmom kvôli prevahe žltej farby alebo studeným dojmom, pretože jej dominuje biela. Krémová farba má mnoho podôb. Jedno je ale isté. Každý dom mení na domov. Prináša doň pokoj, priateľskú atmosféru aj ladnosť a eleganciu. Dekorácie aj nábytok vďaka nej vyniknú. Čo by ste teda mali vedieť o krémovej farbe a kde všade ju môžete zakomponovať?

Krémová farba a pocity

Psychológia farieb je pri zariaďovaní interiérov skutočnou alfou a omegou. Krémová farba vyvoláva pozitívne pocity - dokáže v interiéroch navodiť pocit domova, pôsobí čisto a prívetivo. Ak nechcete u seba doma bielu farbu, ktorá je príliš neutrálna a bez emócií, no ani farebné steny pre vás nie sú prijateľnou alternatívou, krémová farba je tým, čo hľadáte.

Základným kameňom miestnosti

Krémová farba by mala byť základnou farbou miestnosti. Okrem stien sa môže v krémovej farbe niesť aj zvyšok miestnosti. Kusové koberce alebo sedačky vo vanilkovom odtieni podčiarknu atmosféru a zvýraznia dekorácie.

Kreativne farebné kombinácie

Môžete k nej doladiť farebné kúsky aj doplnky s rôznymi vzormi a potlačami bez obáv z toho, že miestnosť bude pôsobiť neharmonicky. Máte voľnú ruku - voliť môžete jemné zemité odtiene aj odvážne farby.

Krémová farba, podlahové krytiny a nábytok

Krémová farba vám dáva toľko slobody ako farba biela. Siahnite po svetlom alebo tmavom nábytku a rovnako po svetlých a tmavých podlahách. Medzi obľúbené podlahové krytiny patria, samozrejme, drevené parkety, no taktiež laminátové podlahy, ktoré ponúkajú pomerne lacnú alternatívu.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská