Vyjadrite sa prostredníctvom vášho vkusu!

Vkus to je niečo, čo sa nedá vziať a nedá napodobniť. Je to fenomén každému vlastný. Nie je na škodu sa sem tam inšpirovať zariadením napr. z vášho obľúbeného seriálu. Treba hľadať kreatívne vyžitie. Ak vás baví inšpirovať sa a tak obohatiť svoj doterajší vkus, pokojne to spravte. Doplnkami, ktorými vyzdobíte váš príbytok však môžete celý dojem pokaziť alebo naopak zlepšiť. Dnes nájdeme spôsob ako váš vkus zvýrazniť.

Pastelové odtiene nie sú OUT

K pastelovým farbám sa radia skoro všetky odtiene farebnej škály, avšak musia mať veľmi jemný tón. Jemná ružová či modrá vie krásne upokojiť myseľ a navodiť sladký pocit. Ak milujete pastelové odtiene môžete ich doplniť výraznejšími doplnkami v zlatej alebo striebornej farbe.

V obývačke sa budú vynímať tieto kombinácie farieb. Každá obývačka, spálňa alebo detská izba potrebuje závesy. Ak úžite po súkromí a chcete doplniť pastelový interiér o výraznejší prvok, siahnite po závesoch. Do detskej izby alebo spálne odporúčame doplnkov a stien v odtieňoch ružovej, slabomodrej alebo slabožltej v kombinácii so šedou farbou závesov. Pôsobí to veľmi príjemne a nie rušivo. Deti tak môžu pokojne oddychovať, písať si úlohy bez toho, aby ich niečo rozptyľovalo.

Studené farby verzus teplé

V obývačke sa skúste s farbami pohrať a možno by ste ju mohli ladiť do studených tónov, pričom závesy môžete použiť jemne pastelovo béžové alebo ak ste výraznejší typ skúste siahnuť po teplých tónoch a vytvoriť tak pekné kontrasty. Napríklad k modrej alebo šedej farbe sa hodí červená, žltá, oranžová. Do obývacích miestností sa veľmi často používajú tapety na stenu so vzorom alebo jednofarebného prevedenia.

Jemným vzorom si môžete vytapetovať celú obývačku, ten výraznejší použite len na nosnú stenu. Ladenie by malo byť vecou vášho vkusu, ale pokojne sa môžete inšpirovať časopismi o bývaní, rôznymi reláciami o dizajne, aby ste svoj vkus ešte viac vycibrili. Nakoniec, je to váš domov a je naozaj úžasné, keď sa domov radi vraciate. Vytvorte si príjemnú atmosféru a zlaďte steny, doplnky, nábytok a bytový textil tak, aby do seba krásne zapadli.

Publikované: 25. 09. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská