Ako sa citlivo odličovať?

Citlivá pokožka môže mať veľa príčin. Možno ste ju zdedili po svojich rodičoch, možno je to dôsledok zlej stravy alebo nedostatočného príjmu tekutín. Jednou z príčin môže byť aj životné prostredie – ľudia žijúci v suchých oblastiach majú citlivú pokožku častejšie ako ľudia, ktorí žijú v oblastiach, kde veľa prší. Či už je príčina akákoľvek, jedno je isté – o citlivú pokožku je potrebné sa starať a táto starostlivosť začína správnym odličovaním.

Menej je viac

Pri kozmetike na odličovanie citlivej pokožky jednoznačne platí pravidlo – menej je niekedy viac. Pri nákupe pozorne čítajte zloženie produktov a vyvarujte sa takým, ktoré by neboli dostatočne šetrné k vašej pokožke.  by mal rešpektovať jej prirodzené pH a dodávať potrebnú hydratáciu. Nevhodné sú prípravky na báze alkoholu a chemické peelingy. Vyvarujte sa tiež prípravkom, ktoré penia. Tie totiž obsahujú látku polyethylenglykol, ktorá vytvára penu v mnohých kozmetických prípravkoch, ale zároveň z pokožky odstraňuje jej prirodzený maz a tým pokožku veľmi vysušuje.

Micelárne kúzlo

Najodporúčanejším produktom pre tých, ktorých trápi citlivá pleť, je micelárna voda. Aj k veľmi citlivej pokožke vie byť šetrná. Ako micelárna voda funguje? Micely sú zhluky malých molekúl vo vodnom roztoku, ktoré fungujú ako magnet. Viažu na seba všetky nečistoty, kožný maz aj make-up, vrátene toho vode odolného. Stačí naniesť malé množstvo na vatový tampón a micely sa postarajú o to, aby našu tvár vyčistili a zároveň hydratovali. A to bez oplachovania vodou, ktorá nie je vhodná na citlivú pokožku. Pri odličovaní je najdôležitejšia pravidelnosť. Čistiť pleť by ste si mali každý deň ráno i večer. V noci sa totiž koža obnovuje, časti buniek sa odlupujú a tiež vzniká kožný maz. Preto je potrebné ráno pleť vyčistiť, hydratovať a rozjasniť. Večer by ste si mali vyčistiť všetky nečistoty, ktoré sa na vašu pleť dostali cez deň a tiež by ste si mali odlíčiť make-up. Pravidelným odličovaním predchádzate usadzovaniu nečistôt a upchávaniu pórov, vaša pleť si tak udrží zdravý a svieži vzhľad.

Publikované: 06. 04. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská