Čo by ste mali naučiť vaše dieťa aj vy

Možno to poznáte aj vy sami. Niektoré veci je lepšie vedieť ako nevedieť. A keby vám o nich povedali rodičia, pravdepodobne by vám tým urobili službu. Čo by ste teda mali naučiť svoje deti aj vy?

Môžu niečo zmeniť

Nie každý zmení svet, no aj deti môžu spoločnosti a svetu prispieť svojimi vlastnosťami a schopnosťami. Naučte ich, že hoci sa niektoré veci javia ako nemožné, nemusí to hneď znamenať, že aj nemožnými sú. Niekedy aj malá zmena môže pre niekoho znamenať celý svet.

Peniaze hýbu svetom

Peniaze sú v dnes na prvých priečkach dôležitosti. Finančnej gramotnosti vás bohužiaľ v škole nenaučia. Aj preto by ste deťom mali vštepiť základy vy. V prvom rade sa deti musia naučiť peniaze šetriť. To dosiahnete tak, že im kúpite pokladničku v podobe prasiatka, do ktorej si môže odkladať časť vreckového alebo dary od príbuzných. Keď sa im podarí našetriť určitý obnos, popremýšľajte o tom, že im založíte sporiaci účet.

Deti, ktoré vedia stolovať

V súčasnosti nie sú pracovné večery a obedy ničím výnimočným. Práve naopak. Mnohokrát sa dospelý človek musí zúčastniť rôznych oficiálnych príležitostí, pri ktorých sa práve spôsoby stolovania vyžadujú. To, ako používať príbor, lyžičku či ako prežúvať, patrí k základnému setu znalostí, ktorými by mali oplývať aj vaše ratolesti.

Čo všetko patrí k zdravého životnému štýlu

Zdravý životný štýl je fenoménom modernej doby a skloňuje sa do všemožných podôb. K zdravému životu patrí vyvážená a zdravá strava a fyzická aktivita. Okrem zdravej kuchyne a jedál musíte svojej ratolesti predstaviť taktiež šport. Čím skôr sa dieťa začne venovať športovej aktivite, tým lepšie. Môže navštevovať individuálne športy ako napríklad plávanie alebo tenis, pri ktorých nadobudne sebavedomie aj silu, alebo kolektívny šport, ako je futbal či basketbal, vďaka ktorým získa tímového ducha. Nech sa rozhodnete akokoľvek, šport vašim ratolestiam pomôže osvojiť si zdravé návyky a viesť aktívny život aj v dospelosti. Samozrejme, ak sa rozhodnete svoje dieťa prihlásiť na šport, nezabudnite mu zadovážiť kvalitné športové oblečenie, medzi ktoré patria šortky alebo legíny na cvičenie a športové tielko a tričko.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Jarmila Zábranská