Ktoré chytré tabletky pomáhajú na pamäť

Rôzni študenti, rovnako ako ľudia v náročnom zamestnaní, alebo každý, kto sa potrebuje krátkodobo sústrediť, veľakrát hľadá pomoc, ako zlepšiť činnosť svojho mozgu. Do úvahy môžu prichádzať chytré tabletky na pamäť. Niekedy sa označujú aj ako chytré drogy. Aké sú hitom a s akými nešliapnete vedľa?

Piracetam

Jedna z hlavných a základných látok, ktoré sú dlhodobo odporúčané. Ak chytré tabletky na pamäť túto látku obsahujú, rozhodne s nimi neurobíte chybu. A to preto, že táto látka a teda aj rovnomenná tableta dokáže podporiť ako prietok krvi mozgom, tak podporí aj jeho okysličovanie. A to sa pozitívne prejaví práve na pamäti.

Brahmi

Čo je na týchto tabletkách unikátny? Rozhodne to, že stavia na účinkoch východnej medicíny, ktorá má aj v dnešnom modernom svete svoje miesto. Okrem toho, že môžu stimulovať mozog a podporovať tak pamäťové schopnosti, sú dobrým pomocníkom aj v prípade hľadania prevencia proti poruchám intelektu. Lákadlom je aj podpora tvorivého myslenia, alebo zlepšenie reflexov a rozhodovacích funkcií.

Speed ​​8

Pomerne známy produkt, za ktorým stojí RNDr. Petr Fořt CSc. Jedná sa o typicky český produkt, ktorý je extraktom výhradne len prírodných látok. Má zaujímavé balenie, a pokiaľ ide o účinnosť, dokáže ako podporovať ľudskú pamäť, tak i zlepšovať koncentráciu, alebo eliminovať stres, čo sa v rozhodovacích procesoch tiež veľmi hodí.

Lecitín

Nejde o nijako neznámu látku, pretože je veľmi často súčasťou rôznych liekov. Ak hľadáte tie pravé chytré tabletky na pamäť, určite sa tejto látke nevyhýbajte. Vie podporiť tvorbu neurotransmiteru acetylcholínu. To pre telo znamená stimuláciu pamäte a iných súvisiacich mozgových funkcií. Navyše sa jedná o látku, ktorá môže zlepšiť aj fungovanie ľudského tela po jeho kompletnej stránke, treba s ohľadom na tukové zásoby, alebo cholesterol. Aj to je dôvod, prečo sa na ňu zameriavať a využívať ju.

Publikované: 09. 12. 2017

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská