Prečo sú last minute dovolenky také atraktívne

Kanárske ostrovy, Malorka, Ligúria, Toskánsko, Rím alebo Paríž. Ak ste doteraz o týchto destináciách snívali iba tajne, toto leto sa ich návštevou môžete verejne pochváliť. Last minute dovolenky potešia vaše srdce pištiace za novými zážitkami, pretože sú cenovo výhodné a nedovolia vám zaváhať.

Výhody last minute zájazdov

Ak máte možnosť cestovať v krátkom časovom horizonte a nie ste viazaní pevne stanovenými termínmi, last minute dovolenka vám umožní byť flexibilnými a prispôsobiť sa aktuálnym ponukám a cenám. Cestovné agentúry, hotely a letecké spoločnosti môžu ponúkať zľavy na nezakúpené miesta alebo izby, aby naplnili kapacitu. Čím bližšie k dátumu odchodu sa rozhodnete dovolenku rezervovať, tým väčšie zľavy môžete získať, váhať však netreba pridlho. S last minute dovolenkou sa vyhnete dlhodobému plánovaniu a starostiam spojeným s rezerváciami a organizáciou. Môžete sa jednoducho zbaliť a vyraziť na cestu za dobrodružstvom bez toho, aby ste sa predtým zamýšľali nad detailmi.

Vycestujte kamkoľvek

Široká ponuka last minute zájazdov vám umožňuje cestovať prakticky po celom svete. Letecky, autobusom aj individuálne. Čím menej času strávite pri cestovaní, tým viac si ho môžete užiť pri leňošení na pláži alebo pozorovaní okolia. Ak budete mať pri výbere dovolenky na poslednú chvíľu šťastie, možno budete mať k dispozícii nielen vlastnú hotelovú pláž, ale aj bazén či centrum mesta iba na skok. Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú možnosť ubytovať deti do 12 rokov zdarma, vďaka čomu môže na last minute vycestovať aj celá rodina, ak to kapacity dovolia.

Bez predsudkov na dovolenku

Bežných turistov to láka najmä do oblastí, kde si vychutnajú nádherné pláže a exotiku. Potom je tu kategória cestovateľov, ktorá si počas dovolenky nenechá ujsť žiadnu významnú pamiatku či zaujímavé prírodné scenérie. Aj preto nájdete veľa turistov nielen na Malorke, ale aj v Belgicku, Albánsku, Írsku či Portugalsku. Pestrý program zájazdov vám voľný čas vyplní do poslednej bodky a vy sa vrátite z dovolenky obohatení o nové zážitky a vedomosti, ale aj krásne obrázky z celého sveta.

Kto zaváha, nedovolenkuje

Už sa vám stalo, že sa vám niekam nechcelo ísť, no napokon ste si z daného výletu, rodinnej oslavy alebo priateľského stretnutia odniesli nádherné spomienky? Niekedy sa aj neplánované dovolenky môžu stať nezabudnuteľnými zážitkami. Last minute dovolenka zaváňa dobrodružstvom a spontánnosťou. Je však dobré evidovať aj nevýhody last minute dovoleniek, ako je obmedzená dostupnosť ubytovania, leteniek alebo obmedzené možnosti výberu. Ak ste pripravení prijať tieto riziká, last minute dovolenka môže byť skvelým spôsobom, ako zažiť dobrodružstvo. Rezervujte si ju na stránkach turancar.sk, kým vás nepredbehnú iní.  

Publikované: 30. 04. 2024

Kategória: Cestovanie

Autor: Adéla Zajíčková