Zatienenie, ktoré splní svoj účel

Zatienenie miestnosti využijete v lete aj v zime. Aby bolo vaše zatienenie funkčné, no aj estetické, prinášame vám dva tipy na jeho riešenie.

Látkové rolety

Látkové rolety sú vhodným riešením pre každé okno. Na trhu nájdete aj tie pre strešné okná a balkónové dvere. Látkové rolety sa ovládajú manuálne alebo motoricky. Motorické rolety nachádzajú využitie najmä na oknách väčších rozmerov. Nemusíte sa obávať hluku motora. Má tichý chod. Motorické látkové rolety sa dajú ovládať ovládačom ale tiež mobilnou aplikáciou.

Ako vybrať látkové rolety

Na výber máte medzi otvorenými látkovými roletami alebo roletami skrytými v kazete. Čo sa týka dizajnu látky rolety, na trhu je dostupná široká paleta materiálov, farieb aj vzorov. Vyberajte podľa štýlu zariadenia a farieb použitých v interiéri. Jemné látkové rolety pekne vyniknú v ktorejkoľvek miestnosti. Iste oceníte aj antistatické vlastnosti použitých materiálov a jednoduché čistenie. Roletu stačí povysávať alebo utrieť navlhčenou handričkou. Niektoré látkové rolety sa dajú aj prať.

Závesy

Závesy sú nestarnúcim textilným doplnkom interiéru. Okrem dekoračnej funkcie je ich výhodou aj to, že ich môžete oprať. Pri kúpe máte na výber medzi dekoračnými závesmi alebo závesmi vhodnými aj na zatienenie. Môžete tiež zvoliť rôznu dĺžku. Do menšej miestnosti sú vhodnejšie krátke závesy. Vo veľkej miestnosti krásne vyniknú závesy po zem. Nemusíte sa obávať ani zatemňovacích závesov. Miestnosť s dlhými zatemňovacími závesmi nemusí pôsobiť ponuro. V moderných farbách prírodných odtieňov olivovej, petrolejovej či hnedej iste nájdete ten pravý záves aj pre vašu obývačku. Moderné riešenia závesov ponúkajú dve základné možnosti ich ovládania: manuálne a motorické. Motorické ovládanie závesov vás prekvapí tichým motorom. Poskytuje tiež vhodné riešenie pre inteligentnú domácnosť a možno ho ovládať mobilom.

Publikované: 23. 10. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská