Aj počas leta je ideálny čas na pleťovú masku

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť zaslúži maximálnu pozornosť a starostlivosť. Každé ročné obdobie prináša pre našu pokožku a pleť rôznorodé faktory, ktoré ovplyvňujú ich celkovú kvalitu, zdravie a vzhľad. Pleťové masky nie sú povinnou položkou na zozname starostlivosti o pleť. Ak ste však ich fanúšikom, tak je i letné ročné obdobie ideálnym časom, kedy možno použiť rôzne kvalitné masky na pleť.

Nekombinujte prehnané množstvo kozmetických značiek

Pri výbere masky na pleť je ideálne zvážiť, či máte citlivú pleť a ako reaguje pleť na podnety z vonkajšieho prostredia počas leta. Ak sa rozhodnete pre nákup pleťovej masky od výrobcu profesionálnej kozmetiky, tak vôbec nemusí byť na škodu používať pleťové masky od rovnakého výrobcu, od ktorého pochádzajú i ďalšie vami používané kozmetické výrobky. Byť verný rovnakej kozmetickej značke sa pre našu pleť oplatí viac ako neustále striedanie a kombinovanie produktov od rôznorodých značiek. To platí i v prípade pleťovej masky. Ideálna je pravidelná kombinácia používania pleťovej masky a pleťových krémov od rovnakého výrobcu.

Obmeňte kupovanú masku za domácu výrobu

Z času na čas je skvelou kozmetickou alternatívou i obmeniť pleťovú masku od profesionálnych výrobcov za masku, ktorú si vytvoríte v pohodlí domova. Domáce masky na pleť sú nenáročné na potrebné suroviny, nesiahnu vám hlboko do financií v peňaženke, a zároveň máte kompletný prehľad o tom, aké látky a ingrediencie sú vo vašej po domácky vyrobenej maske obsiahnuté. Najideálnejšie pre letné domáce masky na pleť sú rôzne suroviny bohaté na obsah vody, ktoré počas horúcich letných dní pleť dokonale hydratujú. Na hydratačnú masku je skvelé používať napríklad uhorky či avokádo. Zodpovedná a pravidelná starostlivosť o pleť by mala obsahovať i používanie pleťových masiek. V závislosti od typu pleti a ročného obdobia nájdete v sortimente kozmetických obchodov pestrú ponuku pleťových masiek. Nikdy však nie je na škodu občasne vystriedať kupované produkty za masky, ktoré si dokáže vytvoriť sami s použitím domácich surovín.

Publikované: 28. 07. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská