Ako zastaviť starnutie pleti? Zabrzdite čas kvalitným kolagénom

Žiadna žena nevidí rada, keď jej pleť starne, keď sa na pleti objavujú vrásky, ktoré už nemožno zamaskovať ani kvalitným make-upom. Žiaľ, vrásky sú len typickým príznakom starnutia a ženy si toho musia byť vedomé. V prípade, že však odmietate nechávať voľne svoju pleť starnúť, prezradíme vám, kto alebo skôr čo vám s tým pomôže. Je to kolagén, ktorý je skvelým bojovníkom nielen proti vráskam, ale tiež je pomocníkom v boji proti lámaniu nechtov alebo funguje aj na kruhy pod očami. Každý človek si krásu predstavuje inak. Zatiaľ čo niektorí ľudia si hneď vybavia človeka dobre oblečeného a obutého, iný si zase predstaví ženu krásnu a mladú, bez vrások na tvári. Čas však nezastavíme a také vrásky sa skôr alebo neskôr začnú objavovať na našej pleti. Dôvodom toho je strácajúci sa kolagén, ktorý s pribúdajúcim vekom z nášho tela mizne. Jeho tvorbu však môžeme opätovať podporiť, respektíve kolagén môžeme do svojho tela opäť dodať, a to tak, keď začneme používať doplnky stravy alebo najrôznejšie kozmetické prípravky, ktoré v sebe kolagén ukrývajú.

Kedy začať kolagén do tela dodávať?

Ako už bolo spomenuté, kolagén sa stráca z nášho tela s pribúdajúcim vekom. Odborníci sa však zhodujú na tom, že viditeľne naša pokožka začína starnúť po tridsiatom roku života. Práve v tomto hraničnom veku naša pokožka už nie je taká pružná a pevná ako predtým, čo je napokon spôsobené spomínanou stratou potrebného kolagénu.

Akú značku kolagénu zvoliť?

Pokiaľ si neviete rady s výberom konkrétneho produktu, prečítajte si autentické recenzie kvalitných prípravkov na Ecoblogu. Za pozrnosť stojí napríklad táto Werbea recenzia, kde autor spomína aj MCT olej a ďalšie produkty. Inšpirujte sa a prečítajte si, akú má Radek z Ecoblogu s Werbea skúsenosť – a dajte na jeho objektívne odporúčanie.

Vrásky rovná sa múdrosť?

Mnohé ženy si s vráskami nerobia hlavu, pretože si myslia, že vrásky znamenajú múdrosť. Lenže tomu už tak dávno nie je. Pokiaľ máte na svojej tvári vrásky, znamená to len, že vo vašom tele nie je dostatok kolagénu. Ako sme však spomenuli, dnes to už nie je nič, s čím by sa nedalo bojovať.

Publikované: 02. 10. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská