Pre príjemný zážitok za volantom

Príjemnú jazdu vo vašom aute zabezpečujú okrem spoľahlivosti motora mnohé autodoplnky. V nasledujúcom článku sa pozrieme na dva z nich.

Vaničky do kufra

Vaničky do kufra sú praktickým doplnkom pre každé auto. Vďaka kvalitnej vaničke sa náklad vo vašom kufri nebude posúvať. Uľahčuje tiež čistenie interiéru vozidla. Na trhu nájdete univerzálne aj presne tvarované vaničky do kufra. Univerzálne vaničky do kufra vyberáte podľa rozmerov vášho kufra. Budete si ich však musieť prispôsobiť. Môže sa stať, že nezapasujú presne do interiéru.

Presne tvarované vaničky do kufra

Presne tvarované vaničky do kufra sú výhodnejšie v tom, ako zapadnú do interiéru. Ich tvar zodpovedá tvaru kufra vášho vozidla. Presne tvarované vaničky do kufra zabezpečia jeho ochranu pred poškodením a opotrebením. Vyrábajú sa so zvýšeným okrajom, ktorý zabráni znečisteniu čalúnenia batožinového priestoru. Výhodou je tiež protišmyková úprava vaničiek do kufra.

Koberčeky do auta

Koberčeky do auta dotvárajú vzhľad interiéru. Okrem toho ochraňujú podlahu vozidla pred prachom alebo iným znečistením. Môžete si zakúpiť univerzálne od auta alebo koberčeky do auta presne na mieru. Výhodou týchto špeciálnych koberčekov do auta je ich nižšia cena. Zväčša je ich však potrebné orezať na potrebnú veľkosť. Ďalšou výhodu je, že dostatočne priľnú k podlahe a  po podlahe sa tak neposúvajú. Tento fakt môže byť rozhodujúcim faktorom pri šoférovaní.

Presné koberčeky do auta

Presné koberčeky do auta sú vyrobené presne pre daný typ vozidla. Aj keď pri ich kúpe zaplatíte viac, odmenia sa vám svojimi vlastnosťami. Presné koberčeky do auta sú vyrobené na mieru pre váš typ auta. Dokonale kopírujú tvar a rozmery jeho podlahy. Pri šoférovaní vás nebudú vyrušovať žiadnym vydúvaním. Dažďová voda alebo topiaci sa sneh neprenikne na podlahu ale zostane na koberčeku. Presné koberčeky do auta bývajú okrem toho vybavené fixačnými prvkami zo spodnej strany, čo zabraňuje ich posúvaniu.

Publikované: 23. 10. 2018

Kategória: Auto/moto

Autor: Jarmila Zábranská