Prospešné prírodné doplnky pre vaše telo

Byť zdravý a dobre vyzerať chce každý z nás. Tieto otázky nás trápia najmä, ak trpíme nadváhou alebo niektorým z chronických ochorení, ktoré výrazne ovplyvňujú kvalitu života. Pozrime sa na dva výživové doplnky, ktoré pomáhajú pri cukrovke a pri chudnutí.

Zdravé chudnutie

V modernej spoločnosti je nadváha čoraz väčším problémom. Možno ste to už skúšali s nejednou diétou, ale ani raz vám dosiahnutá váha nevydržala. Aby ste zabránili nežiaducemu jo-jo efektu a udržali si vysnívanú postavu, dodržujte týchto niekoľko rád:
  • Jedzte pravidelne a v menších množstvách.
  • Nezabúdajte, že odbúravaniu tukov napomáha pravidelné cvičenie. Fyzická námaha okrem toho spevní vašu postavu a prispeje k lepšej nálade.
  • Doprajte si dostatok spánku a relax.
  • Neexperimentujte. Užívajte overené potravinové doplnky na chudnutie.

Piperín

Z prípravkov na chudnutie vám odporúčame prípravok s obsahom prospešného Piperínu. Piperín je extrakt z čierneho korenia. Má priaznivé účinky na proces látkovej výmeny. Tento účinok sa najlepšie dosahuje pri jeho kombinácii s L-karnitínom. Piperín okrem toho podporuje vstrebávanie živín. Tento fakt je pri chudnutí veľmi dôležitý. Piperín tak vášmu telu zaistí dostatok dôležitých látok. Užívaním tohto výživového doplnku dosiahnete želaný výsledok bez negatívneho zásahu drastických diét do vášho organizmu.

Gurmar čaj

Ak trpíte cukrovkou, jedným z účinných prírodných prostriedkov pre vašu liečbu je gurmar čaj. Pôsobí priaznivo na metabolizmus cukrov. Jeho účinok spočíva v tom, že zvyšuje aktivitu enzýmov potrebných na metabolizmus glukózy a stimuluje tvorbu inzulínu. Gurmar čaj okrem toho regeneruje beta-bunky pankreasu a zachováva účinnosť podávaného inzulínu. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku sa odporúča piť Gurmar čaj dva až tri krát za deň dlhodobo. Nástup účinku spozorujete po troch až štyroch týždňoch.

Publikované: 29. 01. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská