Vyberte svojim potomkom tie správne školské tašky

Vhodne zvolená školská taška je pre dieťa dôležitá hneď z niekoľkých dôvodov. Mladším deťom vyberajú aktovky či ruksaky vždy rodičia, alebo iní dospelí členovia rodiny. Je preto na nás, dospelých, vybrať správne. Aj keď to znie nadnesene, pravdou je, že školská taška na prvom stupni ovplyvní naše dieťa na celý život.

Nevhodná školská taška dokáže nášmu dieťaťu znechutiť školu

Predstavte si, že ho do školy pošlete so starou taškou po dvoch súrodencoch. To demotivuje, ale môžete to byť dokonca aj dôvod pre posmech či dokonca šikanu zo strany spolužiakov. Ale aj nevhodná veľkosť môže byť problém. Dieťaťu sa nevmestí všetko do tašky, nesie veci v ruke a niekde nakoniec zabudne. V škole sa tento fakt môže obratom prejaviť na jeho horšom hodnotení zo strany učiteľa. Sú to maličkosti s obrovským dosahom na naše dieťa. A vedia to ovplyvniť práve školské tašky. Nepodceňujte preto ich výber ani po dizajnovej stránke.

Nezničte svojim deťom chrbát nesprávnou taškou

Dôležitý je tiež výber školskej tašky podľa jej ergonómie. Školské tašky pre prvákov bývajú naplnené k prasknutiu. Deti nosia do školy obrovské množstvo vecí. Tašky skoro nezdvihneme a naše dieťa ich pritom musí nosiť na chrbte každý deň. Pomôcť mu dokážeme správnym výberom tašky. Hodia sa odľahčené materiály so spevnenou a mäkkou chrbtovou časťou a s pohodlnými mäkkými popruhmi. Prevedenie by však malo byť odvetrávané. Aktovky pre prvákov by mali mať nastavovanie chrbtového panelu, nemal by chýbať odľahčujúci hrudný pás. Dôležité aj správne členenie vnútorných časti školskej tašky. Práve ono vie správne aktovku vyvážiť.

Na bezpečnosti záleží

Či už kupujete aktovky pre prváčikov, alebo školské tašky pre tretiakov, je dôležité vyberať také, ktoré majú dostatočné množstvo vhodne umiestnených a trvanlivých bezpečnostných prvkov. Deti sa pohybujú po chodníku aj po ceste často za zníženej viditeľnosti. Musia byť preto dobre viditeľné. Reflexné prvky zachraňujú našim deťom zdravie aj život.

Nezabudnite, že deti rastú aj dospievajú

Ak kúpite kvalitnú školskú tašku, dieťaťu vydrží roky. Lenže... Nezabudnite, že vaše dieťa rastie. Menia sa jeho záujmy, vkus aj kamaráti. Školské tašky pre piatakov preto vypadajú inak ako tie pre prvákov. Ak vaše dieťa príde s prosbou, že by chcelo novú školskú tašku, neodbite ho s tým, že tej starej nič nie je. Možná to len nevidíme z našej perspektívy dospelých. TIP: Kúpte svojim deťom kvalitné školské tašky od česko-slovenskej firmy STIL. Kvalitné školské tašky STIL splňujú všetky ergonomické, zdravotné aj bezpečnostné požiadavky a patria medzi to najkvalitnejšie na trhu. Nás rodičov potešia priaznivé ceny, naše deti krásny dizajn.

Publikované: 19. 09. 2021

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská