Nenechajte si pokaziť leto zápalom močových ciest

Práve v lete trpíme zápalmi močových ciest najčastejšie. Nevyhýbajú sa mužom, ani ženám, ale ženy bývajú postihnuté častejšie. Dané je to predovšetkým ich anatomickou stavbou, kde k recidívam prispieva krátka močová trubica. Proti zápalom močových ciest, konkrétne močovej trubice a komplikovanému zápalu ľadvín, do ktorého môže ochorenie vyústiť, je dôležitá predovšetkým prevencia. K systémovým opatreniam patrí vyhýbať sa sedeniu na studených podložkách, nezostávať v mokrých plavkách, dbať na správnu hygienu, ktorá nesmie byť však ani prehnanou. Nezabúdajte na pitný režim a denne vypite až 2 litre vody. Pravidelne sa vyprázdňujte. Preventívne je možné užívať rôzne byliny na močové cesty. Nájdeme ich v urologických čajoch a doslova zaklínadlom na močové cesty sú brusnice. Kúpite ich ako veľmi kvalitný výživový doplnok od českej spoločnosti Naturvita pod názvom Brusnice. Na Slovensku ho distribuuje Happy Trade.

Prečo práve brusnice?

Brusnice sú za pomocníka proti zápalom močových ciest považované dlhodobo. Dôvodom je obsah proanthocyanidinov. Tie majú schopnosť na seba viazať baktérie a až 80 % zápalov močových ciest spôsobuje baktéria Escherichia Coli. Nečakajte, že vás výživový doplnok vylieči z pokročilého zápalu, kedy už močíme krv. To rýchlo k doktorovi, pretože problém môže vyústiť až k život ohrozujúcemu zápalu ľadvín. Bylinky na močové cesty a aj brusnice sú však veľkým pomocníkom pre tých, ktorí trpia zápalmi opakovane, či v počiatku ochorenia, kedy sa nám ho môže kombináciou rôznych opatrení a prostriedkov pomôcť zastaviť.

Brusnice nielen na močové cesty

Výživový doplnok Brusnice, ktorý kúpite v online lekárni Greenlike.sk, sa však oplatí užívať aj z ďalších dôvodov. Brusnice majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém. Obsahujú vitamín C, E a vlákninu. Pomáhajú zlepšovať stav ústnej dutiny, pretože aj tu likvidujú nežiadúce baktérie. Výskumy prebiehajú aj čo sa týka spomaľovania progresie niektorých nádorov. Závery však zatiaľ nie sú, iba indície.

Publikované: 10. 07. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská