Plávanie je šport, ktorý si zaručene zamilujete počas celého roka

Plávanie je jedným z letných športov, vďaka ktorému počas horúcich letných dní dosiahnete dvojnásobné víťazstvo – spojíte príjemne s užitočným. Nielen, že si skvelo zašportujete a prispejete k svojmu zdraviu, ale sa i príjemne schladíte a zabavíte v jednom. Len čo júnové dni hlásajú príchod leta, je ten správny čas dať správaniu zdar!

Ročné obdobie pri plávaní nezohráva úlohu

Jednou z najväčších výhod plávania je zaručene možnosť vykonávať tento šport celoročne bez ohľadu na aktuálne ročné obdobie. Príležitostí na plávanie sa totiž núka fanúšikom tohto športu neúrekom od krytých bazénov, cez kúpaliská, prírodné jazerá až po moria a oceány. Práve to je na plávaní tak skvelé – vždy, keď máte chuť zaplávať si, nájde sa spôsob a miesto, kde vám to je umožnené. Oproti lyžovaniu má plávanie veľkú výhodu, nakoľko nahodiť lyžiarske oblečenie, vziať si lyželyžiarky si vyžaduje zimu a sneh.

Ideálny šport počas dovolenky

Plávanie zaručene patrí medzi športy, ktoré bezproblémovo možno praktikovať počas dovoleniek. Spojíte tak dovolenkový oddych s aktívnou regeneráciou. Napríklad počas letnej dovolenky pri mori si pokojne môžete každý deň zatrénovať pol hodinkovým plaveckým tréningom. Udržíte sa tak aj počas rekreačných dní stále fit a neprídete o svoju športovú kondíciu.

Skvelý šport pre kondíciu i bolesti chrbta

Plávanie patrí medzi športy, ktorým sa môže venovať každý. Začiatočník i vášnivý športovec. Počas plávania sa dá totiž pravidelnými tréningami vybudovať čoraz lepšia a lepšia kondícia, a to bez ohľadu na to, aká bola na začiatku. Vďaka plávaniu skvelo budujete svoju kondíciu, ale i spevňujete svaly svojho tela, a to vrátane svalov stredu tela (tzv. core). Ak vás trápia problémy s boľavým chrbtom alebo máte sedavú prácu, mnohí vám zaručene odporučia spomedzi športov plávanie. Je výborným rehabilitačným športom, ale i skvelou formou aktívnej regenerácie v prípade, že máte svalovicu z ťažšieho tréningu. Aj vy milujete plávanie? Je ideálnou športovou aktivitou, ktorá vás zabaví a udrží fit nie len počas leta a obdobia letných dovoleniek. A pamätajte, čím pravidelnejšie sa budete plávaniu venovať, tým lepšia bude vaša fyzická kondícia.

Publikované: 29. 06. 2021

Kategória: Lifestyle

Autor: Jarmila Zábranská